Grigore Moisil Residence

  • 45 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum

Grigore Moisil Residence Bukarest ligger 3 km från tågstationen Norra och inom 6 minuters gångavstånd från Bamboo by OXYA.

Gästerna kan besöka Muzeul Naţional al Satului "Dimitrie Gusti" cirka 3 km bort. Cirka 10 minuters bilresa från den här lägenheten hittar du Universitetstorget. Det tar 15 minuter med bil att se Bukarests triumfbåge. Den närmaste busshållplatsen Alexandru cel Bun ligger alldeles runt hörnet från lägenheten.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Grigore Moisil Residence Bukarest
Studio Nord
Mobilpris

Studio Nord

8.6
Fantastiskt 34 recensioner
159 m från boendet
USD 87 USD 78
per natt
Romantic Charm, Spa, Free Early Check-In
Mobilpris

Romantic Charm, Spa, Free Early Check-In

303 m från boendet
USD 45 USD 41
per natt
Urban Deluxe Igloo With Jacuzzi&Garden
Mobilpris

Urban Deluxe Igloo With Jacuzzi&Garden

9.4
Utmärkt 64 recensioner
946 m från boendet
USD 176 USD 158
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Henri Coanda internationella flygplats
    15 km

    Tågstationer

    Obor Train Station
    2,4 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 19:00
    Utcheckning: från 08:00 till 11:00
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Grigore Moisil Residence?
      Populära sevärdheter nära Grigore Moisil Residence inkluderar bland annat Rumäniens nationella konstmuseum, Caru' cu bere, Cismigiu-trädgården.
    • Hur stort är Grigore Moisil Residence?
      Grigore Moisil Residence är 45 m² stort.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Henri Coanda internationella flygplats
    15 km

    Tågstationer

    Obor Train Station
    2,4 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Grigore Moisil Residence Bukarest

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng